Untitled Document

Vyhlásenie pre spotrebiteľov ohľadom autosedačky JANÉ Grand (júl 2017)

Vážení spotrebitelia,
v súvislosti s nedávnym spotrebiteľským testom autosedačiek v Nemecku spoločnosť JANÉ strikne odmieta hodnotenie autosedačky GRAND ako údajne málo bezpečnej. Dôvodom má byť malý posun, ktorý vykázala testovaná autosedačka pri spotrebiteľskom teste.

Vo vyhlásení spoločnosti JANÉ sa uvádza, že táto okolnosť nevplýva na bezpečnosť dieťaťa, ktoré ostáva po náraze správne ochránené bezpečnostnými pásmi, ISOFIX systém ostal zaistený, rovnako ako kompletné fixovanie zadnou kotvou. Spoločnosť JANÉ ihneď opakovala nárazové testy a sedačka aj v prípade uvedeného posunu jednoznačne spĺňa požiadavky, požadované smernicou ECE R44/04 a je teda bezpečnou pre dieťa.

Túto možnosť spoločnosť JANÉ samozrejme má, keďže ako jeden z lídrov v otázke bezpečnosti autosedačiek na svete prevádzkuje už skoro 15 rokov vlastné JANE CRASH TEST RESEARCH CENTER. V tomto centre sú jej výrobky neustále testované aj pri podstatne extrémnejších podmienkach ako ukladajú smernice - má teda možnosť okamžite reagovať na akýkoľvek podnet aj po vysoko odbornej stránke. Súčasne sa aktívne zúčastňuje pri vývoji európskych smerníc a autosedačky JANÉ sú medzinárodne považované ako autosedačky prvotriednej kvality.

Preto spoločnosť JANÉ sa rozhodla ISOFIX systém autosedačky preveriť a odstrániť tento posun, aj keď nespôsobuje riziko bezpečnosti dieťaťa. Tento posun sa môže vyskytnúť na autosedačkách so sériovým číslom 2000 a vyššie a my ako zmluvný partner výrobcu vieme autosedačku GRAND odborne prehliadnúť, či by na nej posun mohol prejaviť, resp. v prípade potreby ju proti nemu zabezpečiť.

Týmto oznamujeme všetkým zákazníkom, ktorí zakúpili od našej spoločnosti autosedačku GRAND so sériovým číslom 2000 a vyšším, že ju môžu k nám doniesť na bezplatnú odbornú prehliadku ohľadom možnosti výskytu vyššie uvedeného posunu (sériové číslo je najspodnejšie číslo 00xxxx na oranžovej nálepke o homologizácii “E9" zozadu autosedačky).

Súčasne zákazníkov môžeme ubezpečiť, že všetky autosedačky GRAND, ktoré máme momentálne na sklade, prešli úspešne odbornou prehliadkou a tak ani budúci spotrebiteľ nemá dôvod k akýmkoľvek pochybnostiam.

 

UPOZORNENIE PRE ZÁKAZNÍKOV

Vážení zákazníci, chceli by sme Vás upozorniť, že spoločnosť Babyland ako výhradný distribútor pre Slovenskú republiku viacerých značiek doporučuje všetkým svojim zákazníkom nakupovať značkové výrobky – najmä kočíky v špecializovaných obchodoch, kde Vám tovar bude dostatočne vysvetlený, predvedený, zložený a ku ktorému Vám bude poskytnutý návod v slovenskom jazyku s originálnou modrou pečiatkou spoločnosti Babyland. Tovar sa dá zakúpiť, resp. objednať na vyše 200 predajných miestach na celom Slovensku s ktorými dlhodobo spolupracujeme. Záručný a pozáručný servis poskytujeme iba na takéto výrobky, vybavené vyššie uvedeným záručným listom.

Za výrobky nakúpené cez sprostredkovateľov z iných krajín alebo subjektami, ktorí nie sú našimi obchodnými partnermi (napr. aj kúpa na inzerát) nenesie naša spoločnosť žiadnu zodpovednosť a nemôže zaručiť ani ich 100% stav. Na takto zakúpené výrobky naša spoločnosť neposkytuje záručný servis.

V prípade spoločnosti JANÉ, ktorý je v súčasnosti jedným z lídrov technického vývoja kočíkov a autosedačiek na svete, sa taktiež výrazne dištancujeme od spájania značky JANÉ s inými značkami, ktoré sa v tomto roku objavili na našom trhu a chcú profitovať na zvuku a dobrom mene tejto značky. Je pravdou, že staršie a už nepoužívané technológie spoločnosti JANÉ bývajú odstúpené aj iným značkám, ale dôrazne upozorňujeme, že všetky aktuálne kolekcie značky JANÉ s najnovšími technickými riešeniami sú označované výlučne logom JANÉ. Táto informácia je v záujme zákazníkov, aby neboli pri kúpe uvedení do omylu agresívnou reklamou začínajúcich značiek a možno aj nedostatočne informovaných predavačov.