BABYLAND je od roku 1991 garanciou kvalitných služieb pre obchody aj konečných spotrebiteľov.

Značky kočíkov, autosedačiek a ďaľšieho tovaru sú starostlivo vyberané ohľadom na kvalitu, funkčnosť a možnosť dlhodobého servisu.

Svetový výrobca JANÉ Group s exportom do 60 krajín, vplyvom na módne trendy, ale aj technickým výskumom v bezpečnosti autosedačiek, zdravotnej vhodnosti výrobkov pre novorodencov nie náhodou spolupracuje už vyše 25 rokov s našou spol. BABYLAND.

Pomôžeme vám zorientovať v problematike kočíkov, bezpečnosti v aute a nájsť pre vás optimálne riešenie.

Vyše 13 tisíc kvalitných fotografií tu znázorňuje iba také výrobky, s ktorými reálne pracujeme a dobre ich poznáme.

Vlastná výroba fusakov a textilného príslušenstva k postieľkam vám navyše umožňuje získať slovenský produkt vo vysokej kvalite za priaznivú cenu.

Tehotenstvo a očkovanie

Tehotenstvo a očkovanie

Žijeme vo veľmi zvláštnej dobe. Zo všetkých možných strán sa na nás valia informácie, niekedy pravdivé, niekedy menej pravdivé a my sa v tom všetkom plavíme a raz, keď si už myslíme, že všetko vieme sme na jednom brehu o chvíľu nato nás nové, protichodné informácie vrátia naspäť, alebo možno nás posunú až na druhý breh.

Tehotenstvo je veľmi výnimočná doba ženy. Žena musí chrániť seba a ešte aj nenarodené bábätko, aby tehotenstvo prebehlo v poriadku a bez komplikácii. Mnohé ženy to cítia ako veľký tlak na seba. Preto je žena v tomto období veľmi zraniteľná, citlivá na všetko čo sa týka jej a aj ešte nenarodeného bábätka.

Budúce mamičky sa snažia jesť zdravo, chránia sa pred všetkými možnými chemikáliami a liekmi a zrazu je tehotná žena postavená pred potrebu sa ísť zaočkovať proti COVIDu.

A tu nastáva ďalší problém. Ani lekári - gynekológovia v tomto nie sú jednotní. Niektorí očkovanie tehotných žien odmietajú, iní ju podporujú. Tí lekári, ktorí očkovanie neodporúčajú spravidla nevysvetlia konkrétny dôvod.


Za očkovanie sú tieto argumenty:

 • očkovanie v tehotenstve alebo pri dojčení treba individuálne skonzultovať s ošetrujúcim lekárom
 • očkovanie proti ochorenu Covid-19 sa u nás odporúča po ukončení dnanásteho týždňa tehotenstva
 • keďže sa očkuje neživou vakcínou, považuje sa za bezpečné v tehotenstve aj šestonedelí
 • doteraz nebolo preukázané riziko pre matku či pre dieťa
 • ak sa necháte zaočkovať počas dojčenia, nie je potrebné prerušiť dojčenie
 • tehotenstvo patrí medzi rizikové faktory vážneho priebehu ochorenia Covid-19 a zvyšuje pravdepodobnosť predčasného pôrodu, práve z tohoto dôvodu sa niektoré krajiny rozhodli prioritne očkovať tehotné ženy
 • očkovanie sa všeobecne odporúča najmä tým tehotným a dojčiacim ženám, u ktorých existujú aj iné rizikové faktory pre závažný priebeh ochorenia ako napr. hypertenzia, diabetes a obezita
 • prenos ochorenia z tehotnej ženy na bábätko je veľmi zriedkavý, ale už bol zaznamený takýto prípad
 • protilátky, ktoré si matka po zaočkovaní vytvorí, sa podľa jednej štúdie prenesú cez placentu aj do tela bábätka
 • podobne aj pri dojčiacich ženách sa protilátky, ktoré si vytvorí matka po zaočkovaní sa dostanú k bábätku cez materské mlieko. Dokonca, podľa štúdie, hladina protilátok bola u bábätiek zaočkovaných matiek vyššia, ako u novorodencov a dojčiat, ktorých matky Covid-19 prekonali


Proti očkovaniu sú tieto argumenty:

 • vakcíny na Covid-19 neboli v klinických štúdiách testované na tehotných a dojčiacich ženách, aj keď výskum u žien zaočkovaných od decembra do marca 2021 ukázal, že očkovanie je pre ne bezpečné a účinné a hladina protilátok vytvorených v krvi po očkovaní, podľa tejto štúdie, nijako neovplyvnila obdobie tehotenstva.


Či sa už rozhodnete pre očkovanie, alebo ste proti očkovaniu, toto rozhodnutie je vždy na vás, v konečnom dôsledku s očkovaním musíte súhlasiť a pred samotným očkovaním musíte podpísať informovaný súhlas.

Pokračovať na hlavnú stranku