BABYLAND je od roku 1991 garanciou kvalitných služieb pre obchody aj konečných spotrebiteľov.

Značky kočíkov, autosedačiek a ďaľšieho tovaru sú starostlivo vyberané ohľadom na kvalitu, funkčnosť a možnosť dlhodobého servisu.

Svetový výrobca JANÉ Group s exportom do 60 krajín, vplyvom na módne trendy, ale aj technickým výskumom v bezpečnosti autosedačiek, zdravotnej vhodnosti výrobkov pre novorodencov nie náhodou spolupracuje už vyše 25 rokov s našou spol. BABYLAND.

Pomôžeme vám zorientovať v problematike kočíkov, bezpečnosti v aute a nájsť pre vás optimálne riešenie.

Vyše 13 tisíc kvalitných fotografií tu znázorňuje iba také výrobky, s ktorými reálne pracujeme a dobre ich poznáme.

Vlastná výroba fusakov a textilného príslušenstva k postieľkam vám navyše umožňuje získať slovenský produkt vo vysokej kvalite za priaznivú cenu.

Autosedačka GROOWY + NEST

Aká autosedačka pre bábätko?

Konečne nastal ten deň, keď vám oznámia, že idete domov aj s bábätkom z pôrodnice.

Bábätko si domov väčšina mamičiek dovezie autom a práve na tento deň je treba sa už vopred pripraviť a nezabúdať na bezpečnosť pri prevoze.

Všetky autosedačky, ktoré sa predávajú na našom trhu museli prejsť zložitými crash testami a museli vyhovieť príslučným normám. Medzi autosedačkami sú ale veľké cenové rozdiely. Na trhu sú autosedačky pre bábätká, tzv. vajíčka za 50 EUR až po 250 EUR. Od čoho teda závisí cena autosedačky?

Tie najlacnejšie autosedačky sú vlastne iba plastové korpusy potiahnuté látkou. Nie je pri nich žiadna ďalšia pridaná hodnota. Pri tých drahších autosedačkách sú ďalšie benefity, ako napr. kvalitnejšie materiály, rôzne ďalšie výplne ako novorodenecká vložka, mäkšia vložka v samotnej autosedačke, možnosť polohovania výšky opierky hlavičky, slnečná clona, aby na dieťatko nesvietilo v aute slniečko a podobne.


Autosedačky tzv. vajíčka

Autosedačky tzv. vajíčka sú určené pre deti od narodenia do 13 kg, od 40-83 cm, od narodenia do max. 18 mesiacov. Veľa detí však vyrastá z týchto autosedačiek skôr ako v 18-tich mesiacoch a veľa detí nedosahuje maximálnu váhu 13 kg. Skôr je v tomto prípade limitovaná výška dieťaťa, ktorá je tiež dôležitá informácia, ktorá určuje do kedy sa v nej deti môžu bezpečne prevážať. Pozor! Horná hrana autosedačky musí končiť vždy nad horným okrajom uší dieťaťa. Zvyčajne to býva tak okolo 10-12 mesiaca života dieťaťa.

Do auta sa tieto autosedačky vždy pripevňujú v protismere jazdy. Ak autosedačku pripevníte na predné sedadlo spolujazdca, treba mať vždy VYPNUTÝ AIRBAG. Zapnutý airbag môže dieťaťu, v prípade nehody, spôsobiť vážne, až smrteľné zranenia.
Máte dve možnosti pripevnenia autosedačky v aute. Prvý spôsob je pásmi auta, druhý spôsob je kúpiť si k autosedačke isofixovú platformu a autosedačku iba jednoducho nakliknete na túto platformu. Isofixové platformy a autosedačky sa nedajú kombinovať, k určitej značke autosedačky si treba zakúpiť vždy iba isofixovú platformu ktorú odporúča výrobca autosedačky.

Tieto autosedačky sú väčšinou ľahké a dajú sa nakliknúť na konštrukciu kočíka. Úplne najjednoduchší a najlepší spôsob je, ak nepotrebujete na nakliknutie autosedačky na konštrukciu kočíka žiadne ďalšie prídavné zariadenia - tzv. spojky, ale autosedačku zakliknete na konštrukciu kočíka bez spojok, tzv. Pro-fix systémom.

Autosedačka JANE KOOS ISIZE R1

Vďaka polohovateľnej rúčke môžete v autosedačke bábätko prenášať. Nezabúdajte však, že poloha v autosedačke nie je pre bábätko úľavová poloha a bábätko by nemalo byť v autosedačke viac ako je to nutné na prevoz v aute a to maximálne 1,5 až 2 hodiny. Po tomto čase treba bábätko z autosedačky vybrať (aj keby spinkalo), predýchať a opäť ho vložiť do autosedačky a pokračovať v ceste.

Pokiaľ idete s bábätkom autom na prechádzku mimo domu, nenechávajte ho v autosedačke aj počas prechádzky, ale ho z výššie uvedených dôvodov preložte do vaničky kočíka. A to aj v prípade, že to pre vás znamená brať si so sebou ďalšiu súčasť kočíka.


Univerzálne autovaničky-autosedačky

Okrem autosedačiek - vajíčok sú na trhu aj ďalšie, veľmi praktické a bezpečné vaničky-autosedačky, ktoré sú vhodné na prenos detí v aute od narodenia do 13 kg váhy dieťaťa. Je to systém 2v1, kedy vanička, tým, že sa dá dať chrbová časť úplne do ľahu slúži ako oddychová vanička, v ktorej sa môže prevážať bábätko v aute ležmo cez dve zadné sedadlá. Ak sa takáto vanička použije ako vajíčko v aute, zdvihne sa jej opierková časť a takto pripravená vanička sa prichytí rovnako ako autosedačka-vajíčko pásmi auta, alebo sa dá použiť isofixová platforma určená konkrétne na túto vaničku. Veľmi dobré a praktické riešenie pre rodičov, ktorí často cestujú, alebo ktorí cestujú dlhšie trasy. Ak je dieťatko v ležiacej polohe nie je nutné si robiť prestávky cca každé dve hodiny, ale dieťatko môže v cestovnej vaničke kľudne spinkať aj celú cestu autom:

Autosedačka Matrix Light2Autosedačky od narodenia až do predškolského veku

Ďalšia z možností, ako previezť dieťatko, nie len z pôrodnice, je otočná isofixová autosedačka určená pre deti od narodenia do 105 cm (od narodenia do 18 kg), cca 4 rokov, alebo od narodenia do 125 cm. Tieto autosedačky sú bezpečné, moderné autosedačky, ktoré majú už vo svojej kostre zabudovanú isofixovú základňu, čo znamená, že autosedačka sa nedá oddeliť od isofixovej základne a teda nedá sa nakliknúť na konštrukciu kočíka. Výhodou týchto autosedačiek je, že dieťa sa v takejto autosedačke môže voziť v protismere jazdy čo najdlhšie, až do štyroch rokov veku. Poloha v protismere jazdy je braná ako bezpečnejšia poloha prenášania dieťaťa v aute z dôvodu lepšieho chránenia hlavy, krku a chrbtice.

Autosedačka APOLLO Plus


Cena týchto autosedačiek opäť závisí od výbavy autosedačky. V základnej výbave by mala byť novorodenecká vložka, v drahších autosedačkách je ako benefit napr. SPS systém (systém bočnej ochrany), digitálny displey ktorý vás upozorní, ak autosedačka nie je správne zakotvená v isofixových kotviacich bodoch, drahší, kvalitnejší materiál na čalúnení a podobne.


Autosedačky pre dieťa z pôrodnice, ale aj do školy

Na trhu je aj model autosedačky JANÉ Groowy (na prvom titulnom obrázku), čo je prvá, nová, inovatívna, exkluzívna, bezpečná autosedačka s novými technológiami. Táto isofixová autosedačka spája výhody prvej (vajíčka) a druhej (otočnej) autosedačky. Pre malé bábätká od narodenia do 10 mesiacov sa na prenos používa tzv. nosítko, ktoré samo o sebe nie je autosedačka a nedá sa použiť v aute, ale dá sa nakliknúť na konštrukciu kočíka. Ak chcete nosítko použiť v aute na prenos dieťatka, v aute ho naklikávate priamo na základnú autosedačku, ktorú môžete používať až do 12 rokov.
Táto autosedačka má niekoľko stupňov a ako keby rástla s vaším dieťaťom:

  • Základný prvý stupeň je pre deti od narodenia do 10 mesiacov... nosítko, ktoré sa naklikáva na autosedačku.
  • Druhý stupeň je pre deti od 60-105 cm …. pre deti od 9 mesiacov do cca 4 rokov.
  • Tretí stupeň je pre deti od 100-150 cm …. pre deti od 3 rokov do cca 12 rokov.

Pokračovať na hlavnú stranku