BABYLAND je od roku 1991 garanciou kvalitných služieb pre obchody aj konečných spotrebiteľov.

Značky kočíkov, autosedačiek a ďaľšieho tovaru sú starostlivo vyberané ohľadom na kvalitu, funkčnosť a možnosť dlhodobého servisu.

Svetový výrobca JANÉ Group s exportom do 60 krajín, vplyvom na módne trendy, ale aj technickým výskumom v bezpečnosti autosedačiek, zdravotnej vhodnosti výrobkov pre novorodencov nie náhodou spolupracuje už vyše 25 rokov s našou spol. BABYLAND.

Pomôžeme vám zorientovať v problematike kočíkov, bezpečnosti v aute a nájsť pre vás optimálne riešenie.

Vyše 13 tisíc kvalitných fotografií tu znázorňuje iba také výrobky, s ktorými reálne pracujeme a dobre ich poznáme.

Vlastná výroba fusakov a textilného príslušenstva k postieľkam vám navyše umožňuje získať slovenský produkt vo vysokej kvalite za priaznivú cenu.

Správny čas na výmenu autosedačky

Správny čas na výmenu autosedačky-vajíčka za väčšiu

Bábätko nám rastie a nám sa zdá, že potrebuje novú, väčšiu autosedačku.

Kedy nastáva ten správny čas na výmenu autosedačky pre najmenšie bábätká za väčšiu? Vtedy, keď už nie je splnená požiadavka, aby pásy na plecia dieťaťa vychádzali z najvyšších otvorov v opierke tesne and plecami diaťaťa a nie nižšie za chrbtom, alebo vtedy, keď dieťa prekročí výškový alebo hmotnostný limit autosedačky, čo v prípade vajíčka býva zvyčajne obmedzené na viac ako 83 cm, alebo keď má viac ako 13 kg.

V tomto článku vám pomôžeme vybrať si tú správnu, väčšiu autosedačku pre vaše dieťatko.


Na výber máte hneď niekoľko možností autosedačiek pre väčšie deti:

 • 1. Môžete prejsť do veľmi pohodlnej isofixovej otočnej autosedačky, ktorá je určená pre deti do 105 cm, cca 4 rokov. Tým, že je autosedačka otočná, viete si ju natočiť tak, aby ste do nej veľmi pohodlne vložili aj menšie dieťatko. Výhody takejto autosedačky sú, že v nej môžete prevážať aj väčšie deti v protismere jazdy. Má sa za to, že v polohe v protismere jazdy, v prípade nehody, je dieťatko viac chránené v oblasti hlavy, krku a chrbtice. Na trhu sú rôzne značky takýchto autosedačiek, v rôznych cenových hladinách. Tie drahšie by mali mať naviac zvýšenú bočnú ochranu - tzv. SPS systém, kvalitnejší materiál čalúnenia, na bezpečnostnej nohe displej zobrazujúci správne upevnenie autosedačky do kotviacich bodov isofixu a podobne.

  Správny čas na výmenu autosedačky
 • 2. Ďalšia z možností je autosedačka veľmi podobná prvej možnosti až na to, že je určená pre deti do 125 cm. Je otočná, takže vkladanie aj malých detí do autosedačky je veľmi pohodlné. Deti do výšky 105 cm sa môžu v tejto autosedačke prevážať v protismere jazdy. Ak by bolo dieťatku v protismere jazdy zle a vrackalo by vám, od 76 cm (alebo od 15-tich mesiacov) do 125 cm ho môžete v tejto autosedačke prevážať aj v smere jazdy. Keď dieťatko dosiahne 105 cm výšky až do výšky 125 cm ho môžete v tejto autosedačke prevážať tak, že sa z autosedačky vyberú vnútorné vložky aj s pásom a dieťa sa pripútava pásmi auta s tým, že autosedačka je stále v aute ukotvená v isofixových kotviacich bodoch v smere jazdy. Drahšie autosedačky majú opäť ďalšie benefity, ako napr. zvýšenú bočnú ochranu - tzv. SPS systém, displey na bezpečnostnej nohe s informáciami o správnom ukotvení autosedačky do isofixových kotviacich bodov podobne.

  Autosedačka ZEUS
 • 3. Ako tretia z možností je autosedačka od 9-18 kg hmotnosti dieťaťa. Sú to väčšinou veľké, bezpečné a veľmi pohodlné autosedačky. V aute sa ukotvujú isofixom s tým, že dieťa má svoj vlastný 5 bodový bezpečnostný pás. Autosedačka je umiestnená v aute v smere jazdy a má niekoľko polôh pre oddych a spánok dieťaťa. Na trhu je veľa modelov takýchto autosedačiek, za zmienku však hádam stojí autosedačka, ktorá má vo svojom trupe hydraulickú tyč, ktorá absorbuje značnú časť sily pri náraze. Keďže je táto hydraulická tyč umiestnená v korpuse autosedačky, bežný zákazník ju nemá ako vidieť, ale dobré je o tom vedieť.

  Autosedačka JANE EXO
 • 4. Štvrtá možnosť sú autosedačky pre deti od 9-36 kg hmotnosti dieťaťa. Sú to taktiež naozaj veľmi pohodlné, veľké a bezpečné autosedačky. Do auta sa upevňujú buď isofix systémom v smere jazdy, alebo kto nemá v aute isofix tak aj pásmi auta. Deti majú svoj 5 bodový bezpečnostný pás. Tieto autosedačky sú na trhu v rôznych cenových hladinách, opäť tu závisí od značky, materiálov čalúnenia, hrúbke a mäkkosti vložky.

  Správny čas na výmenu autosedačky Správny čas na výmenu autosedačky


Ďalšie užitočné doplnky k autosedačkám

Hádám by bolo dobré ešte spomenúť, že existujú aj univerzálne podložky pod autosedačky, ktoré chránia čalúnenie auta.
Chránič na sedadlo auta

V lete by sme odporúčali autosedačku prikryť tepelným krytom, jednak aby autosedačka nebola rozhorúčená, keď do nej vkladáte dieťa a jednak tento kryt aj chráni autosedačku pred vytiahnutím farby od slniečka.
Správny čas na výmenu autosedačky

V prípade, ak nechcete, aby vám dieťatko okopávalo predné sedadlo, existujú podložky, ktoré vám sedadlo ochránia. Zároveň do týchto podložiek môžete vkladať drobnosti, ktoré sa vám po ceste zídu.
Chránič na zadnú stranu predného sedadla

No a nakoniec ešte jedna vec a to ochrana okna pred slniečkom, aby na dieťatko nesvietilo počas cesty. Tieto ochrany - tienidlá sú dvojaké a to rolovacie, alebo skladacie.
Tienidlo na okno rolovacie

Pokračovať na hlavnú stranku