BABYLAND je od roku 1991 garanciou kvalitných služieb pre obchody aj konečných spotrebiteľov.

Značky kočíkov, autosedačiek a ďaľšieho tovaru sú starostlivo vyberané ohľadom na kvalitu, funkčnosť a možnosť dlhodobého servisu.

Svetový výrobca JANÉ Group s exportom do 60 krajín, vplyvom na módne trendy, ale aj technickým výskumom v bezpečnosti autosedačiek, zdravotnej vhodnosti výrobkov pre novorodencov nie náhodou spolupracuje už vyše 25 rokov s našou spol. BABYLAND.

Pomôžeme vám zorientovať v problematike kočíkov, bezpečnosti v aute a nájsť pre vás optimálne riešenie.

Vyše 13 tisíc kvalitných fotografií tu znázorňuje iba také výrobky, s ktorými reálne pracujeme a dobre ich poznáme.

Vlastná výroba fusakov a textilného príslušenstva k postieľkam vám navyše umožňuje získať slovenský produkt vo vysokej kvalite za priaznivú cenu.

Kúpiť radšej 3-kombináciu alebo vajíčko zvlášť

Kúpiť radšej 3-kombináciu alebo 2-kombináciu a vajíčko zvlášť?

Touto otázkou sa zaoberá možno každá budúca mamička pred kúpou svojho kočíka. V jednom obchode vám jednoznačne doporučujú trojkombináciu, v druhom vás nabádajú k tomu, aby ste si kúpili dvojkombináciu a vajíčko určite zvlášť. Takže ako to vlastne je...?


Racionálne dôvody jednoznačne vyznievajú pre 3-kombináciu:

  • - vajíčko budete mať určite v lepšej cene, ako keby ste ho kupovali samostatne (rozdiel ceny samostatnej autosedačky a tej istej autosedačky v sete 3-kombinácie môže byť až do 50%, čo môže byť pri kvalitnej autosedačke aj viac ako 100 EUR úspory)
  • - na konštrukciu kočíka nesmiete pripevňovať príslušenstvo, ktoré výrobca kočíka neschválil. Takže aj keby sa vám podarilo pripojiť iné vajíčko, napr. cez nejaké adaptéry, riskujete nielen správnosť pripojenia, ale aj ovplyvnenie stability kočíka, ktorá je prísne testovaná so všetkými súčasťami, v ktorých je dieťa.
  • - rýchle pripojenie vajíčka na konštrukciu je často zmysluplné - samozrejme nie na prechádzky, ale napr. k lekárovi alebo na veľmi krátke cesty tam, kde jednoducho odložíte konštrukciu a pokračujete pešo s vajíčkom, ale pritom kde sa dá, tak vajíčko nemusíte niesť v rukách. A pri tom všetkom nemusíte so sebou nosiť ešte aj športovú sedačku.
  • - vajíčko v sete býva aj farebne zladené a tvorí s konštrukciou a taškou jednoliaty celok


Kedy sa javí vhodnejšia kúpa samostatného vajíčka:

  • - napr. ak by ste nedôverovali výrobcovi kočíka (napr. neznámej značky alebo lacného kočíka), že má riadnu európsku homologizáciu autosedačky, ktorá stanovuje presné kritéria, aby bola autosedačka pre dieťa bezpečná. Je však otázne, či je potom vhodné kupovať taký kočík, v ktorom dieťa strávi podstatne viac času ako v autosedačke a musí byť rovnako pre dieťa bezpečný...
  • - ak ste zdedili, alebo už kúpili vajíčko z druhej ruky - tu však treba na seba zobrať riziko, že vajíčko už nebolo použité pri nehode a už by sa rozhodne nemalo používať
  • - ak na základe doporučení alebo nejakého spotrebiteľského testu preferujete autosedačku značky, ktorá nevyrába také kočíky, ktoré by vám vyhovovali, ale autosedačky sa vám zdajú pohodlnejšie pre vaše dieťa a tiež ho neplánujte na konštrukcii kočíka používať.
    Tu však zasa stojí za úvahu, či potom vôbec potrebujete vajíčko a nebola by pre vás vhodnejšia väčšia autosedačka, alebo otočná autosedačka od narodenia až do niekoľkých rokov (kde nemusíte zvlášť kupovať ISOFIX základňu), ktoré sú stavaná tak, aby odolali určite väčším silám pri dieťati aj vyššej hmotnosti ako 13 kg a máte zároveň vyriešené vozenie dieťaťa v aute na mnohonásobne dlhší čas ako 9 mesiacov...


Rozhodnutie je nakoniec vždy na vás

Veľakrát ste sa asi stretli s populizmom niektorých predajcov, že sú na trhu superbezpečné značky a naopak menej bezpečné až nebezpečné autosedačky iných značiek.

Pravdou však je, že na trhu sú iba autosedačky, ktoré na 100% spĺňajú bezpečnostné kritéria európskych homologizačných požiadaviek - naopak tie, ktoré ich nespĺňajú, musia byť z trhu okamžite stiahnuté. Dohliada sa na to pri testovaní celých sérií a samozrejme každého nového modelu, preverujú ich kontrolné orgány v celej Európe a je to tiež v záujme aj každého výrobcu, ktorý má nastavené vlastné kontrolné procesy, aby sa každý možný problém včas odhalil.

Názory redaktorov v rôznych spotrebiteľských testoch sú v tomto druhoradé a každé ich podozrenie musí nakoniec aj tak overiť opätovne riadna homologizácia, aby odhalila, či tam skutočne došlo k nejakej výrobnej zmene oproti homologizovanej sérii.

My vám môžeme iba doporučiť na základe 30-ročnej práce s autosedačkami, aby ste pred kúpou dobre zvážili všetky tieto kritériá.
Máme veľmi dobré skúsenosti s vajíčkom JANE KOOS iSize, ktoré je určené pre tých najnáročnejších (2 polohy - pre novorodenca a pre niekoľkomesačné dieťa, strieška, clona, plynule nastaviteľná výška opierky hlavy, cena samostatne okolo 240 EUR) s možnosťou isofixovej základne COMFY, ktorá umožňuje naviac nastavenie sklonu vajíčka. Toto vajíčko renomovaného výrobcu JANE GROUP, ktorý už 20 rokov investuje do vlastného JANE RESEARCH CENTER aj s kompletným vybavením pre crash-testy je nielen bezpečné, ale aj dobre vyzerá na ktorejkoľvej konštrukcii kočíka od tohto koncernu.
Kto by však preferoval autosedačku od narodenia až do 4-6 rokov, značka Be cool ponúka rôzne modely už v cene okolo 400 EUR aj s bezpečnostným displejom správneho pripojenia, ktoré vás určite nesklamú.

JANE Crosslight MicroPro Koos-iSize R1

Pokračovať na hlavnú stranku