BABYLAND je od roku 1991 garanciou kvalitných služieb pre obchody aj konečných spotrebiteľov.

Značky kočíkov, autosedačiek a ďaľšieho tovaru sú starostlivo vyberané ohľadom na kvalitu, funkčnosť a možnosť dlhodobého servisu.

Svetový výrobca JANÉ Group s exportom do 60 krajín, vplyvom na módne trendy, ale aj technickým výskumom v bezpečnosti autosedačiek, zdravotnej vhodnosti výrobkov pre novorodencov nie náhodou spolupracuje už vyše 25 rokov s našou spol. BABYLAND.

Pomôžeme vám zorientovať v problematike kočíkov, bezpečnosti v aute a nájsť pre vás optimálne riešenie.

Vyše 13 tisíc kvalitných fotografií tu znázorňuje iba také výrobky, s ktorými reálne pracujeme a dobre ich poznáme.

Vlastná výroba fusakov a textilného príslušenstva k postieľkam vám navyše umožňuje získať slovenský produkt vo vysokej kvalite za priaznivú cenu.

Autovanička JANE CONCORD MatrixLight 2

Autovanička JANE CONCORD MatrixLight 2

Cestujete na dovolenku? Alebo cesty s vaším bábätkom trvajú dlhšie ako jeden a pol hodiny?

Alebo sa idete s bábätkom len tak prejsť s tým, že pôjdete chvíľu v aute?

Tak práve pre vás, milí rodičia je určená naša autovanička Matrix Light 2.

Bábätko v aute väčšinou po chvíľke jazdy zaspí. Vy prídete do cieľa cesty a pokiaľ máte bábätko v klasickej autosedačke - vo vajíčku musíte bábätko z autosedačky vybrať a vložiť ho do vaničky, aby na prechádzke malo úľavovú polohu a mohlo pekne spinkať. Prekladaním z autosedačky do vaničky sa bábätko zobudí, čím sa naruší spánok dieťatka a dieťatko môže byť nekľudné. A nehovoriac o tom, ako je toto prekladanie v zime z autosedačky do vaničky a naopak nepraktické.

Pokiaľ cestujete dlho, ťažko vysvetlíte malinkému bábätku, že musí byť, kvôli bezpečnosti, aj niekoľko hodín pripútané v autosedačke bez možnosti vystretia sa. Aj keď si robíte prestávky v jazde každú jeden aj pol hodinu, aby sa dieťatko predýchalo a trošku zmenilo polohu, bábätká pri dlhej ceste, pokiaľ nespinkajú, často plačú.

Preto môžete dopriať vášmu dieťatku možnosť cestovať v pohodlí, v oddychovej polohe ležmo v bezpečných a ocenených autovaničkách JANÉ CONCORD MATRIX LIGHT 2. Autovanička Matrix Light 2 získala 24 ocenení, čo naozaj svedčí o jej výnimočnosti a bezpečnosti. Je rovnako bezpečná a prešla náročnými testami pre túto skupinu autosedačiek.


Je bezpečnosť polohy pozdĺžne rovnaká ako pri klasickom umiestnení dozadu?

Veľa ľudí, ale aj predajcov nepochopilo, že tu sa nejedná o porovnanie vozenia dieťatka v smere a v protismere jazdy, kde sa z hľadiska bezpečnosti jednoznačne prefereje jazda v protismere. Preto ani žiadna autosedačka pre malé bábätká nemôže byť umiestnená v smere jazdy a všetky autosedačky pre malé deti musia byť uložené v aute pozdĺžne, alebo v protismere jazdy.

Tu ale ide o niečo iné - ide o dve možnosti pripevnenia najmenších bábätiek a ktoré európsky bezpečnostný predpis zaraďuje aj do rovnakej kategórie s názvom: Detský zadržiavací systém smerujúci dozadu a do boku.

Môžeme si preto zhrnúť dôvody, prečo sú pozdĺžne uložené autovaničky minimálne rovnako bezpečné:

  • - bezpečnostné požiadavky európskeho predpisu na autosedačky umiestnené pozdĺžne rovnako prísne ako na vajíčka umiesnené v protismere, vrátane najdôležitejších bezpečnostných hodnôt pre zrýchlenie hlavy a hrudníka, ktoré musia obdva typy pri homologizačných testoch jednoznačne spĺňať
  • - naviac autovaničky sú testované v menej bezpečnej polohe hlavou pri dverách auta, aj keď výrobca odporúča používať bezpečnejšiu polohu hlavou pri strednom sedadle, kde je dieťa lepšie chránené pri bočných nárazoch a je ďalej od dverí a skla ako klasické vajíčka
  • - správna a najmä vodorovná poloha dieťatka hraje významnú úlohu pri prevencii syndrómu náhleho úmrtia a to je umožnené bábätku iba v autovaničke, vo vajíčku už musí ležať v určitom uhle a to mu menej prospieva, aj keď sa dodržujú povinné prestávky
  • - pre väčšie bábätká do 13kg sa aj autovanička vypolohuje a používa rovnako v protismere jazdy ako klasické vajíčko, rozdiel je len v mohutnejšom ochrannom korpuse


Praktické využitie aj ako vanička kočíka

Vaničku môžete používať ako oddychovú vaničku pri prechádzkach s bábätkom. Systémom Pro-fix ju nakliknete, bez adaptérov, na podvozok kočíka.

Mamičky, ktoré používajú autovaničku Matrix Light 2 oceňujú jej výhody hlavne pri cestovaní.

Bábätko si doma pripravia, vložia do autovaničky a takto pripravené bábätko si aj s autovaničkou vložia do auta. Nemusia bábätko prekladať z vaničky do autosedačky a hlavne nemusia si so sebou brať tri časti (podvozok kočíka, autosedačku - korýtko a vaničku), ale vždy iba dve časti: podvozok kočíka, ktorý si dajú do kufra auta a autovaničku, ktorú pripevnia ako autosedačku v aute.

Sú dve možnosti, ako si autovaničku Matrix Light 2 pripevniť v aute:


Pripevnenie v aute bezpečnostnými pásmi

Prvý spôsob je pripevnenie zadnými pásmi auta a to stredovým a bočným bezpečnostným pásom auta a pomocou bezpečnostných systémov na vaničke. Samozrejme, dieťatko sa vo vaničke pripútava tiež 3-bodovými bezpečnostnými pásmi. Hlavička dieťatka musí byť vždy v strede auta, nožičky pri dverách. Aj pri tomto systéme pripevnenia si môžete vybrať, v akej polohe bude bábätko cestovať.
Môžete nechať bábätko v ležatej polohe cez dve zadné sedadlá auta (max. do váhy 10 kg bábätka), alebo môžete zdvihnúť chrbtovú opierku vo vaničke a vaničku pretvoríte na autosedačku - vajíčko , ktoré si pripevníte aj s bábätkom klasicky do protismeru jazdy (do 13 kg váhy bábätka).

Autovanička JANE Matrix Light 2


Autovanička JANE Matrix Light 2


Autovanička JANE Matrix Light 2


Pripevnenie v aute pomocou otočnej isofixovej platformy

Platforma je otočná z toho dôvodu, aby ste si vedeli vybrať, či chcete bábätko prevážať v aute v ležiacej polohe, alebo v protismere jazdy. Váhové obmedzenie na ležiacu polohu je max 10 kg váhy dieťatka. Na isofixovú platformu sa autovanička iba naklikáva s tým, že isofixová platforma je zaistená cez isofixové kotviace body v aute.

Autovanička JANE Matrix Light 2


Autovanička JANE Matrix Light 2


Autovanička JANE Matrix Light 2


Autovanička JANE Matrix Light 2


Túto autovaničku môžete ako autosedačku v aute používať až do 13 kg váhy dieťatka.

Čiže keď autovaničku už nebudete používať ako oddychovú vaničku, lebo už budete používať športový kočík, ako autosedačku v aute ju môžete používať stále ďalej, až kým dieťatko z autosedačky nevyrastie.

Keď vám bábätko vyrastie z tejto autosedačky doporučujeme vám prejsť už do autosedačky pre deti od 9 do 36 kg.

Táto autovanička JANÉ CONCORD Matrix Light 2 sa predáva nielen samostatne, ale aj v kombinácii už s konkrétnym podvozkom kočíka JANÉ, ktorý si môžete vybrať podľa svojich predstáv. V tom prípade máte v cene okrem autovaničky aj športovú časť, tašku na rúčku a igelitový kryt

Ak túžite mať aj klasickú vaničku, ktorú budete využívať počas prechádzok, keď nepôjdete autom, nie je problém. Klasickú vaničku si môžete kedykoľvek, podľa vlastného uváženia dokúpiť.

Autovanička JANE Matrix Light 2


Pokračovať na hlavnú stranku